Κακή ημέρα για τη Σάντα - Έχασε με 5-2 από τον Ερμή Ζωνιανιών

rethymnosports.gr
Ο Ερμής Ζωνιανιών, κέρδισε με 5-2, εντός έδρας την Αγία Παρασκευή, για την 6η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το 1-0 έγινε από το Κεφαλούκο, μόλις στο 2ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν 5′ λεπτά μετά, με τον Κουτσουπιά. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πάλι να πάρουν το προβάδισμα, με τον Ρουμπάκη στο 41′.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι Κρητικοί “ξέσπασαν” καθώς πέτυχαν τρία τέρματα, με σκόρερς τους Κωστάκη (47′) και Σκουτέλη (51′, 80′). Η Αγία Παρασκευή το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει και δεύτερο τέρμα με σκόρερ ξανά τον Κουτσουπιά στο 76′.

Η ομάδα από τα Ζωνιανά με αυτό το “τρίποντο” “σκαρφαλώνει” στην 9η θέση με 8 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Αγία Παρασκευή παραμένει στην 14η με 5.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Στέλιος Κοζανίδης): Δεσποτόπουλος, Ν. Ζερβός, Γεμιστός, Σαρρής, Πλιάτσικας, Μπαμπουλάκης, Σκουτέλης, Ρουμπάκης, Κεφαλούκος, Κωστάκης, Τουρνάκης.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Μίλτος Γκόφας): Αραμπατζής, Κόλλιας, Μπάκος, Μιχαηλίδης, Κοντοές, Στυλιανόπουλος, Κουτσουπιάς, Κατίδης, Καραγιάννης, Δημητρίου, Κραψίτης.