Στιγμιότυπο με την ομάδα των Νεανίδων

Α. ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣΑΠ: 61-55

Δεκάλεπτα: 11-15,19-14,12-19,19-07

Έσπασε το σερί των έξι συνεχόμενων νικών της ομάδας μας που την είχαν φέρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με ΙΚΑΡΟ, ΦΑΡΟ και ΣΠΟΡΤΙΓΚ. Η ήττα μας ήταν δίκαιη, η ομάδα μας έκανε κακή εμφάνιση με πολλά άστοχα σουτ, βιαστικές ενέργειες και κακή οργάνωση του παιχνιδιού και αυτό σημαίνει ότι τα κορίτσια μας και οι προπονητές μας πρέπει να δουλέψουν για να διορθώσουμε τα κακώς κείμενα. Πάντως η ομάδα μας είναι μέσα στους στόχους της και δεν πρέπει να υπάρξει απογοήτευση.

Επόμενη αγωνιστική στην έδρα μας την Κυριακή 26/02/2017, ώρα 14:00 με αντίπαλο την ομάδα της Τρίπολης.

ΑΡΗΣ (Ορφανίδης, Κουτσούκος) Γούλα Π., Γούλα Φ., Μαρίνη, Λουκάτου 17(1), Τζαμαρία, Ντάνου 12(1), Χιώτη 11, Φάσουρα, Τσέρου 19(1), Τσουμάνη 2
ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος) Μακρυνίκα 2, Καμμένου 22(4), Κοντογιάννη 6, Κλείτσα 2, Ψωμά, Πολιτοπούλου 6(1), Τριχά, Πετυχάκη 8, Κούκη 9, Αμίτση, Καράμπελα, Γρύλλια.

Β. ΝΕΑΝΙΔΕΣ

ΑΜΥΝΤΑΣ –ΓΣΑΠ: 42 – 67

Δεκάλεπτα :  14-17, 14-15, 8-14, 6-21

Εξαιρετική εμφάνιση των νεανίδων μας  που μπήκαν στο παιχνίδι με τον ΑΜΥΝΤΑ αποφασισμένες να κερδίσουν έναν δύσκολο και αξιόμαχο αντίπαλο! Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κρατήθηκε σταθερά μπροστά αλλά δεν ξέφυγε αισθητά στο σκορ. Από τις αρχές όμως της τρίτης περιόδου άρχισε να προηγείται με διαφορά ασφαλείας. Η ομαδικότητα των κοριτσιών μας και οι άριστες συνεργασίες τους, περιόρισαν τα λάθη στο ελάχιστο, δίνοντάς τους την ευκαιρία  να δείξουν τον καλύτερό τους εαυτό και να πετύχουν  ένα υψηλό τελικό σκορ,  προσφέροντας παράλληλα και ένα πολύ ωραίο θέαμα! Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια και την προπονήτριά τους για την προσπάθεια και τη νίκη τους!

Επόμενη αγωνιστική τη Δευτέρα 6 Μαρτίου με αντίπαλο τον ΑΘΗΝΑΙΚΟ εντός έδρας  (21:45).

ΑΜΥΝΤΑΣ (Πομόνης, Κακκαβάς):    Καραδήμου, Μπάκα  4, Κακκαβά, Παπαθανασίου  10(1), Λάμπρου  4,  Πατσιώτη  2,  Χονδρουδάκη  8(2), Κοβάλτσα  14, Πάλι .
ΓΣΑΠ (Αργυρίου):      Σφήκα 2,  Πλώτα,  Αμίτση  7(1),  Κανιαδάκη  5(1), Χονδρογιάννη,  Κούκη 45,  Γρύλλια 8,  Ζανίκα,  Χριστοπούλου,  Χριστοδούλου.

Γ. ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΓΣΑΠ-ΑΟΑ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ : 29-34

Δεκάλεπτα : 12-14,04-02,09-08,04-10

Καλό παιχνίδι για τα κορίτσια μας που φάνηκαν ανταγωνιστικές απέναντι στους πρωτοπόρους και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 12-14 στο Ά δεκάλεπτο. Στο ΄Β δεκάλεπτο παίξανε καλύτερα ως προς την άμυνα αφού δέχτηκαν μόνο 2 πόντους και έτσι πήγαμε ισόπαλοι  με 16-16 στο ημίχρονο. Στο Β’ ημίχρονο οι ομάδες πέτυχαν σχεδόν τους ίδιους πόντους αλλά η ομάδα μας 1 παραπάνω και έτσι έληξε το Γ’ δεκάλεπτο προηγούμενη με 25-24. Στο Δ’ δεκάλεπτο δεν τα καταφέραμε παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των κοριτσιών μας και έτσι ήρθε η ήττα με 29-34.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο  04-03-2017   στο γήπεδο Μαρκόπουλου με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ  στις 16:00.

ΓΣΑΠ(Χριστοδούλου,Αργυρίου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλωτά, Χριστοπούλου, Ζανικα Κ., Λούκα, Πατσατζή, Λιλικάκη, Ξηραδάκη, Ζανίκα Χ., Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.
ΑΟΑ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ(Τσομπανακη,Καραμολεγκος) Μαλκογιαννη, Κερμεκέρη, Φακή, Καραδημήτρη, Σκορλέτου, Αρμένη, Σκαρέντζου, Πάσαι, Καλαιτζή.

Δ. ΜΙΝΙ

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΣΑΠ: 11-41

Οκτάλεπτα:2-6,2-6,5-2,2-12,0-15

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας την αγωνιστική που μας πέρασε. Απέναντι σε έναν υποδεέστερο αντίπαλο, οι αθλήτριές μας δεν δυσκολεύτηκαν να κατακτήσουν την νίκη, αγωνιζόμενες όλες  με κέφι εκτελώντας τις οδηγίες του
προπονητή. Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και τον προπονητή μας, για την προσπάθειά τους. Άσχημη στιγμή ο τραυματισμός της αθλήτριάς μας Σμαράγδας Φυρίγου, στην οποία ευχόμαστε γρήγορη ανάρρωση και επιστροφή  στους αγώνες.

Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 5/3/17 στις 13:30 με αντίπαλο τον ΑΟ Αγίου Νικολάου Παλλήνης στην έδρα μας.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Καραβέλη):Βανδουλά,Κωνσταντινίδου,Γλύκου,Δριβάκου,Ζάβρα,Γαρυφάλλου, Κακλαμάνη, Παλαμάρη, Κλητοράκη Μ, Χαντζοπούλου, Παναγοπούλου,Τσουκαλά, Κλητοράκη Ν.
ΓΣΑΠ(Ραρής): Βαρλάμη, Μίνκωφ, Στρατηγού, Λάμπρου, Χριστοπούλου, Κυρκοπούλου, Δημητράκου, Κανιστρά, Φυρίγου, Κολιού, Μήτση, Κακοσούρη, Λυραντζάκη, Κέντρου, Μακαρουνάκη.