ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  ώρα  19.00 στο Κοντόπευκο

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟΣ  ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ

Α. ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΓΣΑΠ  61-58

Δεκάλεπτα: 12-20, 18-13, 18-9, 13-16

Παρά το καλό ξεκίνημα του α΄ δεκαλέπτου, τελικά οδηγηθήκαμε στην ήττα μετά από  σειρά λαθών, άστοχων εύκολων σουτ και επιθετικής αδυναμίας στο β’ και γ’ δεκάλεπτο. Αμυντικά επίσης η ομάδα μας δεν κατόρθωσε να περιορίσει τις Κοιλιαρίδη και Τζουγκράκη που πέτυχαν τους 38 από τους 61 πόντους των Μελισσίων. Είναι φανερό ότι η ομάδα χρειάζεται  δουλειά ακόμα για να φτάσει στο επίπεδο που μπορεί και πρέπει να φτάσει, καθώς και αυτοπεποίθηση στις δυνατότητες της. Χρειάζεται υπομονή και επιμονή.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 30/10/16 και ώρα 19.15 με την Ηλιούπολη  στο Κοντόπευκο.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα, Οικονόμου): Καραβέλη 9, Τζουγκράκη 20(3), Κοιλιαρίδη 18(1), Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 3(1), Χριστακοπούλου 7, Βελούδου 1, Καλημέρη 3
ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος,Στρατάκος) : Μακρυνίκα 7, Γκάνια 2, Καμμένου 11(3), Κοντογιάννη 4, Κλείτσα 4, Ψωμά, Πολιτοπούλου 9(1), Τριχά 6, Πετυχάκη 13, Αμίτση, Κούκη 2, Καράμπελα.

Β. ΝΕΑΝΙΔΕΣ : ΕΥΝΙΚΟΣ-ΓΣΑΠ :  38-45

Δεκάλεπτα :  10-9,  5-8,  4-11,  19 -17

Μέτρια εμφάνιση των νεανίδων μας με αντίπαλο τον ΕΥΝΙΚΟ. Το παιχνίδι ξεκίνησε χωρίς ρυθμό και με αρκετά λάθη, αποσυντονίζοντας την ομάδα μας. Από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου τα κορίτσια μας οργανώθηκαν καλύτερα και η ψυχολογία τους ανέβηκε, δημιουργώντας σταδιακά διαφορά ασφαλείας υπέρ μας. Στο τέταρτο δεκάλεπτο δόθηκε η ευκαιρία συμμετοχής στον αγώνα και στις κορασίδες μας. Συγχαρητήρια στις παίκτριες και την προπονήτριά τους!

Επόμενη αγωνιστική τη Δευτέρα 31/10 στις 21.45 εντός έδρας με τον ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ.

ΕΥΝΙΚΟΣ:  Προπονητής: (Βελτσίστας)Κρεμμύδα 6, Δρακοπούλου 2, Πολυχρόνου, Γεροκώστα 13 (1), Λαμπίρη 6, Χαλαβατζη 2, Μέτσο Α, Μέτσο Ι. 7, Χρονάκη, Μαυρίκη, Αγγελοπούλου, Πασχοπούλου 2.
ΓΣΑΠ: Προπονήτρια ( Αργυρίου) Μαμαλίγκα , Σφήκα 3 (1) , Χριστοδούλου, Αμίτση 15 (2) , Περβανά , Κανιαδάκη 8(1) , Κούκη 11, Γρύλλια 8, Ζανίκα.

Γ. ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΟΜΑΔΑ Α’ : ΓΣΑΠ - Γ.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: 42-35

Δεκάλεπτα : 08-05,12-09,11-10,11-11

Την δεύτερη κατά σειρά και την πρώτη τους εντός  έδρας νίκη πέτυχαν  τα κορίτσια μας  με την ομάδα του Γ.Σ. Προμηθέα. Από το Α’ δεκάλεπτο μπήκαμε μπροστά στο σκορ και η ομάδα μας έφτασε στο ημίχρονο με  σκόρ  20-14. Στην αρχή του Β’ ημιχρόνου ξεκίνησε λίγο μουδιασμένα και ο Προμηθέας βρήκε την ευκαιρία με ένα 00-08 να προηγηθεί με 20-22, αλλά εκεί η ομάδα μας σοβαρεύτηκε και πήγε στην λήξη του Γ’ δεκάλεπτου με 31-24. Στο Δ’ δεκάλεπτο τα κορίτσια  μας βρέθηκαν να προηγούνται με 41-30 ένα  λεπτό πριν την λήξη αλλά χαλάρωσαν και έτσι ο Προμηθέας με σκόρ 01-05 μείωσε στο τελίκο 42-35. Τα κορίτσια κατάφεραν με τη νίκη τους αυτή να φτάσουν στην μέση του βαθμολογικού πίνακα.

Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο  06-11-2016 στο Κοντόπευκο  στις 19:30 με την ομάδα του Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ.

ΓΣΑΠ (Χριστοδούλου,Αργυρίου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλωτά, Χριστοπούλου, Κυρκοπούλου Χ., Κυρκοπούλου Ρ. Ξηραδάκη, Ζανίκα, Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.

Γ.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Σκαρογιάννη) Πατέλη, Παραθυρά, Κατσαρέλια, Κάτρη, Μοχάμμαντ, Μπολένα, Γαλατσιάτου, Γεωργιάδη, Σπυροπούλου, Νάκο, Κιούση, Μαρούλη.

ΟΜΑΔΑ Β: ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ – ΓΣΑΠ: 52-17

Δεκάλεπτα : 11-09,10-00,18-02,13-06

Μόνο το 1ο 10λεπτο τα κορίτσια μας πάλεψαν το παιχνίδι, όταν ήταν ένα καλάθι πίσω στο σκορ.  Παρά τα συγχαρητήρια του προπονητή και την παρότρυνση να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό, για άγνωστο λόγο "εξαφανίστηκαν" από το γήπεδο.  Το 2ο 10λεπτο έκλεισε χωρίς πόντο και το 3ο με μόλις ένα καλάθι.  Το τελικό σκορ αδικεί τις προσπάθειές τους και δεν  αντιπροσωπεύει την διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο 29/10 στις 19:30 εντός έδρας με την Ε.Φ.Α.Ο.ΖΩΓΡΑΦΟΥ.

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ (Κατσιώνης) Κωσταγιάννη, Καμαρινού, Βουρλιά, Αντωνιάδη, Εμμανουηλίδη, Ρομπότη, Ιωαννίδου, Παναγιωτίδη, Καρκασίνα, Αξαρλή, Χρονάκη, Άνθιμου.

ΓΣΑΠ(Χριστοδούλου) Χριστοπούλου, Λαχανά, Θεοφάνη, Φυρίγου, Λούκα, Κωλέτση, Κακοσούρη, Γάζου, Λιλικάκη, Ζανίκα, Γιαννακοπούλου.