mini

Στιγμιότυπο από τον αγώνα των "ΜΙΝΙ"

Α. ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΓΣΑΠ: 48-55

Δεκάλεπτα: 19-12, 13-13, 10-23, 06-07

Σαν υπνωτισμένη εμφανίστηκε η ομάδα μας, στο α΄ ημίχρονο, όπου τερματίσαμε πίσω από την φιλότιμη και μαχητική ομάδα του Έσπερου με σκορ 32-25. Οι φωνές στα αποδυτήρια στην διάρκεια της ανάπαυλας φαίνεται ότι την ξύπνησαν και στο γ΄ δεκάλεπτο πέρασε μπροστά με μικρή διαφορά 6 πόντων, την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος. Δεν είμαστε ικανοποιημένοι από την εικόνα που παρουσιάζει η ομάδα, ούτε πιστεύουμε ότι επειδή έχουμε πετύχει την παραμονή μας στην Α2 πρέπει να πάμε διακοπές. Το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμα και εμείς, η διοίκηση και οι φίλαθλοί μας, αλλά κυρίως οι αθλήτριες των υποδομών μας, θέλουμε να δούμε καλό μπάσκετ και πάθος για τη νίκη, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. Θέλουμε την ομάδα μας υπόδειγμα αθλητικής συμπεριφοράς και δυστυχώς αυτό δεν το δείχνει πάντα, με συνέπεια και συνέχεια.

Την επόμενη αγωνιστική, Κυριακή 28/02  με τα Χανιά, περιμένουμε να δούμε την καλή ομάδα μέσα στο γήπεδο.

ΕΣΠΕΡΟΣ (Μπαζίνας): Αντωνίου3, Φλογερά 4, Μαρίνη 15, Μαρουντά 11(1), Ψυρρή 5(1), Ντάρλα, Ανέστη, Λαγοπάτη 6, Λανταβού 4.
ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος):  Γκάνια, Κοντογιάννη 11, Χαρίτου 12(3), Τσιαδή 1,  Βελούδου 4 , Λωσταράκου 6, Καράμπελα, Γιουκάκη 15 (4), Κούκη , Μερισιώτη 6.

Β. ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ :ΓΣΑΠ-ΚΟΡΩΠΙ  23 - 48

Δεκάλεπτα : 10-13,09-13,02-12,02-10

Καλό ξεκίνημα έκαναν στο πρώτο δεκάλεπτο οι κορασίδες μας, αλλά στη συνέχεια οι βιαστικές ενέργειες και τα λάθη μας έφεραν πίσω στο σκορ. Απογοητευμένα τα κορίτσια μας έκαναν ένα πάρα πολύ άσχημο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο κατάφεραν  να βάλουν από ένα μόνο καλάθι σε κάθε περίοδο, φέρνοντας μας έτσι εύκολα στην ήττα με μεγάλη διαφορά.

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική υποχρέωση του πρωταθλήματος το Σάββατο 27-02  στις 21.15 , στο γήπεδο Αγίου Νικολάου Πατησίων με αντίπαλη ομάδα  ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ.

ΓΣΑΠ (Χριστοδούλου):  Χονδροπούλου, Αναγνώστου, Πλωτά, Χριστοπούλου, Σφήκα, Λάιου, Πατσατζή, Δούκα, Ξηραδάκη, ,Ζανίκα, Χριστοδούλου, Κυρκοπούλου.
ΚΟΡΩΠΙ(Παπαμιχάλης): Μπεμπάνα, Κωνσταντοπούλου, Τσιπλάκη, Σκούρλη, Μπρουμεριώτη, Βιτάκη , Ιάκου, Γκίκα, Βλαχάκη, Καβούδη.

Γ. ΜΙΝΙ: ΓΣΑΠ-ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ: 35-45

Δεκάλεπτα:9-14,6-4,10-19,10-8

Την ήττα γνώρισαν τα κορίτσια των μίνι στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Β΄ φάσης. ΟΙ αθλήτριές μας ήταν ανταγωνιστικές απέναντι στον πρωτοπόρο ΑΠΣ Φίλιππο, αλλά   τα   κατά   περιόδους   αμυντικά   κενά   και   τα   λάθη   στην   επίθεση,   δεν   άφησαν   να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο από το τελικό αποτέλεσμα. Από τον αγώνα απουσίασε λόγω τραυματισμού, η αθλήτριά μας Εύα Γιαννακού, στην οποία ευχόμαστε ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 28/2/16 με αντίπαλο   τον  ΑΟ  ΑΡΗ  Πετρούπολης  στις   17:45μμ   στο   ανοιχτό   γήπεδο   του   1ου  ΕΠΑΛ Πετρούπολης.

ΓΣΑΠ(Γιουκάκη): Φυρίγου, Ζανίκα, Χριστοπούλου, Λαχανά, Λούκα, Κυρκοπούλου, Κωλέτση, Καρακατσάνη, Κακοσούρη, Μαΐστρου.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ(Καργιάννης): Αλεξία, Πολυζώτη,  Ιωάννου Β. ,  Δρόσου,  Παναγιωτοπούλου, Κοτζαιράκη, Ποθητού, Γαλιατσάτου,  Λαδά,  Καραμπίνα, Ιωάννου Μ.