αναρτηση

Αν το ματς στα Ψαχνά έληγε στο 40ο λεπτό τότε θα μιλούσαμε για θριάμβο καθώς μετά το χαμένο πέναλτυ των γηπεδούχων στο 36' ήρθε το 0-1 για τη ΣΑΝΤΑ στο 38' με κεφαλιά του Μαρκή. Προφανώς όμως για την ομάδα μας το ματς έληξε και έτσι στο 44ο λεπτό ο Ηρακλής ισοφάρισε σε 1-1 με κεφαλιά του Μάτσου. Στην επανάληψη δύο γρήγορα γκολ στο 49' και στο 51' με σουτ του Τσοκάνη και κεφαλιά του Φαρούκ αντίστοιχα έφεραν τα πάνω κάτω. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 74ο λεπτό με τον Ανέστη. Αν η ΣΑΝΤΑ είχε καταφέρει να κρατήσει το 0-1 στο ημίχρονο ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά. Με τα "αν" όμως μόνο υποθέσεις γίνονται.

Το επόμενο ματς με την Κόρινθο (2η στη βαθμολογία) στη Νότου είναι πολύ σημαντικό και η νίκη μονόδρομος για να διατηρήσει η ομάδα την επαφή της με τις πρώτες θέσεις.