ΓΣΑΠ: 4 στα 4 για τα κορίτσια της "Αγίας"

korasides a

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ TOY ΓΣΑΠ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΓΣΑΠ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: 54-41
Δεκάλεπτα :  10-13,  13-13, 16-4, 15-11

Με όπλα την καταπληκτική άμυνα και το αγωνιστικό πάθος, η ομάδα μας πέτυχε σημαντική νίκη επί της αξιόμαχης και μέχρι χθες ισόβαθμης ομάδας της Ηλιούπολης. Στο α’ πεντάλεπτο η Ηλιούπολη προσπάθησε να επιβάλει το παιχνίδι της και πήρε προβάδισμα με 2-7. Όμως η ομάδα μας αντέδρασε, ισορρόπησε τον αγώνα, αλλά τόσο η καταφανής, για άλλη μια φορά, νευρικότητα όσο και τα αβίαστα λάθη την κράτησαν πίσω στο σκορ, μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου. Σε όλο το β’ ημίχρονο όμως η ομάδα μας με την άμυνά της περιόρισε την αντίπαλη ομάδα μόνο στους 15 πόντους, ενώ η ίδια πέτυχε 31. έτσι η νίκη ήρθε φυσιολογική και αναμφισβήτητα. Να σημειώσουμε την εξαιρετική διαιτησία των Καλαϊτζάκη – Δαβιδέλη, που δυστυχώς  δεν  χαιρόμαστε συχνά στην Α2 γυναικών. Συγχαρητήρια στην ομάδα μας (αθλήτριες, προπονητές) για τη νίκη.

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Κυριακή 19/11/17 στις 15:00   με τον Άρη Πετρούπολης.

ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος Στρατάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια, Γρίσπου 11 (2), Βαμβακά 11, Κλείτσα 12(2), Πετυχάκη Σ. , Πολιτοπούλου 10(2), Σαπαλίδου,  Πετυχάκη Χρ. 6, Αμίτση , Κούκη (2), Δαμουλάκη.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης, Στανέλος): Ευαγγελάτου , Κουταλιανού 1, Θεοδώρου 5 , Καλοπίτα , Πράπα 12, Πετράκη 2, Στεφάνου , Βιντσιλαίου 5 , Οικονομίδου 18 , Ντάνου 9(1).

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΓΣΑΠ :    36–59
Δεκάλεπτα :  9-20,  13-15, 7-10, 7-14

Μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση και σε ένα ωραίο κλίμα η ομάδα των νεανίδων παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας. Τα κορίτσια μας κατέκτησαν διαφορά ασφαλείας από την αρχή του παιχνιδιού, με αιφνιδιασμούς στις επιθέσεις και με καλές συνεργασίες! Συγχαρητήρια σε όλες τους και την προπονήτριά τους για την προσπάθεια και τη νίκη, αλλά και τη σταθερά εξαιρετική τους επίδοση!

Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 20 Νοεμβρίου στις 21:45 εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟ Λαγονησίου.

ΑΕΚ Περιστερίου (Κόμης): Γαλιατσάτου 4, Βελιώτη 5(1), Σκιαδά 2, Ρούσση 5, Μαλαπάνη 6, Πανοπούλου 2, Τουλούπη 2, Ευκαρπίδη, Σκορδάκη, Τζίβα 10, Κυριμάκη.

ΓΣΑΠ (Αργυρίου):  Πλώτα,  Μπεζαίτη 2, Αμίτση 2,  Σαπαλίδου 13(1), Κανιαδάκη 3, Τοτώνη 2, Ηρακλείδη,  Κούκη 27 (1), , Δαμουλάκη 10(1),  Ζανίκα, Χριστοδούλου, Χριστοπούλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΟΜΑΔΑ Α: ΓΣΑΠ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ : 48-43

Δεκάλεπτα:17-10,4-13,12-10,13-10

Στην τέταρτη νίκη τους έπειτα από έναν συναρπαστικό αγώνα, έφτασαν οι κορασίδες μας. Τα κορίτσια μας παρά το πολύ καλό ξεκίνημα, είχαν ένα μη παραγωγικό δεύτερο δεκάλεπτο, και χρειάστηκε να καταθέσουν πάθος και πίστη για την νίκη, για να καταβάλλουν τον αξιόμαχο αντίπαλό τους. Πολλά συγχαρητήρια στον προπονητή και τις αθλήτριές μας, για τον πολύ όμορφο αγώνα που μας πρόσφεραν.

Επόμενος αγώνας Σάββατο 18/11/17 στις 20:00 στο κλειστό Μιχ. Μουρούτσος με αντίπαλο τον ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝΗΣ.

ΓΣΑΠ (Χατήρας): Λούκα, Θεοφάνη, Πλώτα, Κυρκοπούλου, Κακοσούρη, Δασκαλοπούλου, Πατσατζή, Κωλέτση, Αλεξάνδρου, Ζανίκα Χ., Λιλικάκη, Ζανίκα Κ.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ(Ανδριόπουλος): Δημακοπούλου, Μέξη, Σταυρουλοπούλου, Φιλιππάκου, Σταμέλου, Καλλίρη, Μανιάτη, Κατσούλα, Ζίου, Μαναρά, Κόσιαρη, Σταυροπούλου.

ΟΜΑΔΑ Β:  ΡΕΠΟ
Επόμενος αγώνας το Σάββατο 18/11  εκτός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του Κρόνου Γέρακα Β.

ΜΙΝΙ: ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣΑΠ : 39-41
Οκτάλεπτα: 11-6, 2-10, 8-9, 6-12, 12-4

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη σημείωσε η ομάδα μας νικώντας στο τελευταίο λεπτό του αγώνα 39-41 τον ΑΟ ΚΡΟΝΟ ΓΕΡΑΚΑ. Η ομάδα μας ξεκίνησε μουδιασμένα στο πρώτο οκτάλεπτο, στη συνέχεια όμως όλες οι αθλήτριες έπαιξαν με πάθος και αυτοπεποίθηση δημιουργώντας μία διαφορά δέκα πόντων στο τέλος του τέταρτου οκταλέπτου. Παρά την αντεπίθεση της γηπεδούχου στα  τελευταία λεπτά του αγώνα, η ομάδα μας άντεξε φθάνοντας στη νίκη, η οποία και πανηγυρίστηκε από όλους στο τέλος του αγώνα. Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλες τις αθλήτριες και στους προπονητές για το ευ αγωνίζεσθαι και το όμορφο μπάσκετ το οποίο έπαιξαν οι δύο ομάδες.

Επόμενος αγώνας της ομάδας μας είναι εντός έδρας στο Κοντόπευκο με τον ΚΑΟ Μελισσίων την Κυριακή 19/11/17 στις 14:30.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Γεωργακόπουλος): Φραγκούλη, Πέππα, Σπανού, Καπετανάκου, Παναγοπούλου, Κυριακοπούλου, Μητροπούλου, Κασιμάτη, Παπαγιανοπούλου, Βουγιούκα.

ΓΣΑΠ (Νιτουλέσκου, Θεολογίτης): Μίνκωφ, Χριστοπούλου, Μήτση, Κέντρου, Τριανταφύλλη, Κανιστρά, Λυραντζάκη, Κατωμέρη, Λιάρου, Δασκαλάκη, Βασιλειάδη.