korasidesAΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α

Α. ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΓΣΑΠ: 47-62

Δεκάλεπτα: 13-16, 12-15, 11-15, 11-16

Με νίκη πέρασε η ομάδα μας και από το Ρέθυμνο, όπου αντιμετώπισε μια νεανική, ορεξάτη και φιλόδοξη ομάδα, η οποία δεν τα παράτησε σε κανένα σημείο του αγώνα.

Όπως δείχνει και η διακύμανση του σκορ, η ομάδα μας σκοράριζε από τρεις έως πέντε πόντους παραπάνω από την αντίπαλη ομάδα σε κάθε δεκάλεπτο και χρειάστηκε να παίξει, για να φτάσει στην νίκη, εξαιρετική άμυνα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Να σημειώσουμε επίσης τον φανατισμό της κερκίδας, ο οποίος δεν νομίζουμε ότι με την έντασή του βοήθησε την ομάδα τους. Συγχαρητήρια πάντως στην ομάδα μας η οποία κατέκτησε άλλη μια νίκη, την οποία προσθέσαμε στο σακούλι μας.

Την Κυριακή 29/01/2017 , ώρα 19.15, θα υποδεχθούμε τα Μελίσσια στο γήπεδό μας, στη ρεβάνς του α’ γύρου, όπου είχαμε χάσει με 3 πόντους, από δικά μας λάθη.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πλευράκης) Κουλούρη Μ. 10(2), Ρήγα, Μούκα 4, Ζουμπεράκη 15(1), Κουλούρη Σ.8(1), Μιχαλιδάκη, Καζά 10, Κανδεράκη, Παναγιωτάκη, Καλοκύρη, Γιοβάκη, Παναρετάκη.
ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος) Μακρυνίκα 10, Καμμένου 6(2), Κοντογιάννη 1, Κλείτσα 4, Ψωμά, Πετυχάκη 27, Τριχά 2, Αμίτση, Κούκη 12.

Β. ΝΕΑΝΙΔΕΣ

ΜΕΛΙΣΣΙΑ –ΓΣΑΠ :  33 –50

Δεκάλεπτα :  11-12,  3 -11, 10 -12,   9-15

Τη νίκη κατέκτησαν οι νεανίδες μας στον αγώνα με τα Μελίσσια. Παρά το μέτριο ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου, στο οποίο ο αντίπαλος πέρασε και μια φορά μπροστά με ένα πόντο, η ομάδα μας δεν φάνηκε να απειλείται ουσιαστικά σε καμία στιγμή του παιχνιδιού. Από το δεύτερο δεκάλεπτο, όπου και τα κορίτσια μας έβγαλαν περισσότερη ενέργεια, κρατήθηκε σταθερή διαφορά ασφαλείας υπέρ μας, δίνοντας έτσι και στις μικρότερες αθλήτριες τη δυνατότητα να λάβουν χρόνο συμμετοχής στον αγώνα. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια και την προπονήτριά τους για την προσπάθεια και τη νίκη τους!

Επόμενη αγωνιστική τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου με αντίπαλο την ομάδα του ΕΥΝΙΚΟΥ εντός έδρας  (21:45).

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουτρουμπής, Μανιατόπουλος) :  Καραχάλιου 10,  Κατσαβάρου Ε,  Κουτσούκου 5 , Κατσιγιάννη 1, Αλεξίου ,  Κατσαβάρου  Ι. 2,  Σταμούλη,  Νικίδη,  Δρακοπούλου,  Ντακόστα 5(1),  Νικολέτου 4,  Κουκή 6.
ΓΣΑΠ (Αργυρίου):  Χριστοπούλου, Σφήκα, Πλώτα,  Αμίτση 9(1), Χριστοδούλου, Κανιαδάκη 6, Χονδρογιάννη 6, Κούκη 21,  Γρύλλια 8, Ζανίκα.

Γ.ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΓΣΑΠ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΠΣ ΠΕΡ. : 50-38

Δεκάλεπτα : 09-13,13-06,14-13,14-06

Τα κορίτσια μας παρότι  ξεκίνησαν πολύ δυναμικά και προηγήθηκαν με 07-01 βρέθηκαν πίσω με 07-09 & με 09-13 στο τέλος του Ά δεκάλεπτου. Στο ΄Β δεκάλεπτο παίξανε καλλίτερα και έτσι καταφέρανε να προηγηθούν με 22-19 στο ημίχρονο. Στο Γ’ δεκάλεπτο οι ομάδες πέτυχαν περίπου τους ίδιους πόντους και έτσι έληξε το Β’ ημίχρονο με 36-32. Στο Δ’ δεκάλεπτο η ομάδα μας έπαιξε καλύτερα και κατάφερε να πάρει την νίκη με 50-38.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο  28-01-2017   στο γήπεδο Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ  με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  στις 18:00.

ΓΣΑΠ(Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Λαχανά, Πλωτά, Χριστοπούλου, Κακοσούρη, Λούκα, Πατσατζή, Ζανίκα Κ., Ξηραδάκη, Ζανίκα Χ., Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΠΣ ΠΕ(Κοντος) Αλεξια, Ποθητού, Ιωάννου Β.Ν, Λαδά, Ιωάννου Μ.Φ, Λεμπέση-Πάκου, Κομπογιάννη, Παπαδοπούλου, Παναγιωτοπούλου Κ., Μπόκα, Παναγιωτοπούλου Χ., Μπούρμπου.