omada-a

Ομάδα Α

Α. ΓΥΝΑΙΚΕΣ:  ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΓΣΑΠ 58-38

Δεκάλεπτα : 19-04, 04-11, 19-09, 16-14

Κακή εμφάνιση για την ομάδα μας, η οποία μας προβληματίζει σοβαρά, ανεξάρτητα από την ήττα. Η ήττα είναι μέσα στο παιχνίδι, η απουσία από το γήπεδο όχι. Και η ομάδα ήταν απούσα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Η στήριξη της διοίκησης στην ομάδα είναι δεδομένη, αλλά προπονητές και αθλήτριες πρέπει να προβληματιστούν σοβαρά για την συνέχεια. Έρχονται δύσκολα παιχνίδια, στα οποία η ομάδα πρέπει να είναι ανταγωνιστική σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Άλλη τέτοια εμφάνιση δεν είναι νοητή.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 13/11, ώρα 19.15 στο Κοντόπευκο με τον Άρη Πετρούπολης.

ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου) Ξεπαπαδέα 16(1), Πασχοπούλου, Δεγαϊτη 7, Εντόνα, Ζαχαράκη 5(1), Μούλτση 7(1), Σπαθάρη 4(1), Σιγάλα, Καρανάσιου 4(1), Χελιώτη 15
ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος) Μακρυνίκα 4, Γκάνια, Καμμένου 5(1), Κοντογιάννη, Κλείτσα 6, Ψωμά 5, Πολιτοπούλου 1, Τριχά 11(1), Πετυχάκη 4, Κούκη 2, Αμίτση, Καράμπελα.

Β. ΝΕΑΝΙΔΕΣ : ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΓΣΑΠ :  77 – 51

Δεκάλεπτα : 19-16, 11-14, 28-9, 19-12

Ανταγωνιστικό πρόσωπο έδειξαν οι νεανίδες μας απέναντι στον πρωτοπόρο της κατηγορίας Άρη Πετρούπολης.Ντέρμπυ στο πρώτο μισό του αγώνα, με το σκορ ισόπαλο στο ημίχρονο! Από τα μέσα όμως του τρίτου δεκαλέπτου η διαφορά άρχισε να ανοίγει, επηρεάζοντας αρνητικά την ψυχολογία και τις δυνάμεις της ομάδας μας, καταλήγοντας έτσι στο τελικό αποτέλεσμα που δεν ήταν αντιπροσωπευτικό της συνολικής προσπάθειας. Οι κορασίδες μας Ολυμπία Πλώτα και Κωνσταντίνα Χριστοπούλου συμμετείχαν για πρώτη φορά στην ομάδα των νεανίδων. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια μας και την προπονήτριά τους για την προσπάθειά τους!

Επόμενη αγωνιστική τη Δευτέρα 14/11 στις 21.45 εντός έδρας με τον ΑΜΥΝΤΑ.

Άρης Πετρούπολης(Κάβουρας): Σαμαρίδου, Γκόβα, Γούλα Φ 6 (1), Μαρίνη 21, Γούλα Π. 2, Ευαγγελάτου 13 (3), Τζίμη 3 (1), Στεφανίδου 16, Ευαγγελάτου Ν. 11, Λιγκρή, Φάσουρα 5, Κομματά.
ΓΣΑΠ (Αργυρίου): Γρύλλια 9, Σφήκα, Πλώτα, Αμίτση 12 (2), Χριστοπούλου, Κανιαδάκη 5(1), Χριστοδούλου, Κούκη 25 (1), Ζανίκα.

Γ. ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΟΜΑΔΑ Α: ΓΣΑΠ-Α.Ο.ΤΡΙΤΩΝ : 38-25

Δεκάλεπτα : 16-06,06-04,07-12,09-03.

Την 4η συνεχόμενη νίκη μετά τις 3 πρώτες ήττες , έφτασε η ομάδα μας. Εκπληκτικό ξεκίνημα από τα κορίτσια μας που είχαν διάθεση και με πολύ τρέξιμο στον αιφνιδιασμό βρέθηκαν να προηγούνται με 16-06 στο Α’ δεκάλεπτο και με 22-10 στο ημίχρονο. Στην αρχή όμως του Β’ ημιχρόνου η αντίπαλη ομάδα  αντεπιτέθηκε και κατάφερε να μειώσει στο  26-22, όμως με τρίποντο στην λήξη του γ’ δεκαλέπτου φτάσαμε στο 29-22. Στην αρχή του Δ’ δεκάλεπτου τρέξαμε ένα σερί 6-0 και έτσι φτάσαμε στο τελικό σκορ παίζοντας και ωραίο μπάσκετ.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο  12-11-2016 στο γήπεδο Ν.Κακλαμανάκης  με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ στις 18:00.

ΓΣΑΠ(Χριστοδούλου)Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλωτά, Χριστοπούλου, Κυρκοπούλου Χ., Ζανίκα Κ., Πατσατζή, Κυρκοπούλου Ρ., Ξηραδάκη, Ζανίκα Χρ., Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.
Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ (Βερτούδος, Παπακώστας) Αχλαδή, Κιαχίδου, Σεφερι, Λακα, Καλοχέρη, Μποδάνου, Οικονομοπούλου, Μανωλακάκη, Καρβελά, Μοσχίδη, Κονταέν.

ΟΜΑΔΑ Β : Α.Ε.Ν.ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΓΣΑΠ: 45-22

Δεκάλεπτα : 13-10,12-05,12-05,08-02

Στο πρώτο 10λεπτο η ομάδα μας ήταν κοντά στο σκορ, ωστόσο χαμένα αμυντικά ριμπάουντ, λάθος επαναφορές και "πουλήματα" της μπάλας έφεραν την ήττα με ένα σκορ που ωστόσο δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο 12/11 στις 20:30 εκτός έδρας με το Γαλάτσι.

Α.Ε.Ν.ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Κατρά) Φραγκούλη, Καστρινάκη, Σικιαρίδη, Κουτρούλη, Ψύλλια, Μακρίδη, Λουκρέζη, Αχμετ, Σαρλάνη, Παπαχαρίση Χαλάτση, Σακελλαρίου.
ΓΣΑΠ (Χριστοδούλου) Χριστοπούλου, Λαχανά, Κυρκοπούλου, Θεοφάνη, Φυρίγου, Λούκα, Χαΐνη, Κωλέτση, ΚακοσούρηΓάζου, Λιλικάκη, Ζανίκα.