2015 02 10_4508 (2)

ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΤΣΑΛΙ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ : ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣΑΠ 53-60
Δεκάλεπτα : 10-13, 10-15, 22-17, 11-15

Ομάδα από ατσάλι αποδείχτηκε χθες βράδυ στην Υμηττό η “Αγία - Μαγεία”. Από την αρχή πήρε το προβάδισμα στο σκορ και το κράτησε μέχρι το τέλος. Ο Αμύντας πάλεψε με πάθος - που πολλές φορές εκφραζόταν με σκληρό έως αντιαθλητικό παιχνίδι, να αποφύγει την δεύτερη ήττα από την ομάδα μας, που τον φέρνει σε μειονεκτική θέση στα πλέϊ – οφς, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να βρεθεί μπροστά με 40-39 για λίγα δευτερόλεπτα γύρω στο 28’. Η ομάδα μας με πολύ καλή άμυνα και ώριμες επιλογές στην επίθεση, ξέφυγε μέχρι και 12 πόντους γύρω στο 35’. Οι τελευταίες προσπάθειες του αντιπάλου, απλώς μείωσαν την διαφορά, σο τελικό σκορ, στους επτά.
Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια μας, δεν υπάρχει κάποια που να υστέρησε. Χρήζει όμως ιδιαίτερης αναφοράς η κορασίδα μας Ειρήνη Κούκη, η οποία σε έναν τόσο δύσκολο αγώνα ανταποκρίθηκε άριστα σε αυτό που της ζήτησε ο προπονητής της. Συγχαρητήρια και στους προπονητές μας για το άριστο στήσιμο της ομάδας.
ΑΜΥΝΤΑΣ : Προπονήτριες: Δρακάκη, Λιάκου
Λεκάκη 2, Τσιμτσιλή 17(4), Μαργώνη 16(1), Κωνσταντίνου, Κυπριανίδη, Τσαγκαράκη 3, Μπότση, Πατέρα 4, Λουκοπούλου, Αθανασούλια 10(2), Ντάνου Α. 1,Τσικούδη.
ΓΣΑΠ: Προπονητές: Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος
Ρεντζεπέρη 15, Γκάνια 5(1), Χαρίτου 5, Τσιαδή 7, Τουρνατζή, Βελούδου 4, Λωσταράκου, Μαστρογιαννίδου 16(1), Πεσκατζίου, Γιουκάκη 8, Κούκη, Μερισιώτη 2.

ΝΕΑΝΙΔΕΣ : ΓΣΑΠ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: 38 – 57
Δεκάλεπτα : 07-22, 14-06, 03-14, 14-15
Σε κακή μέρα βρέθηκαν οι νεάνιδές μας στο παιχνίδι με τον Άρη Πετρούπολης. Παρουσίασαν έλλειψη συγκέντρωσης και συντονισμού κυρίως στις επιθέσεις, αλλά και στην άμυνα. Ελαφρά βελτιωμένη ήταν η εικόνα στο τέλος του δευτέρου και στις αρχές του τετάρτου δεκαλέπτου, χωρίς αυτό να επαρκεί για να πλησιάσουν ανταγωνιστικά στο σκορ. Επόμενη αγωνιστική εκτός έδρας στις 15/2 με την ΑΕΝ Κηφισιάς.
ΓΣΑΠ : Προπονητής : Πλαγιαννάκος
Λαψάνα 13, Λούκα 1, Κανιαδάκη, Τραυλού, Μπόλτση, Κούτρη 2, Σιγιώργη 10, Σταθέλου 3(1), Ασημακοπούλου , Κούκη 1, Κουσίνα 4, Καράμπελα 4.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ : Προπονήτρια : Αγγέλη
Πισπίρη 2, Μαρίνη 21, Δράζιου, Ευαγγελάτου 6, Μπαράκου 9, Αμίτση 2, Καραμπάτσου 17, Φάσουρα.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΓΣΑΠ – ΑΕΝΚ:  46 – 39
Δεκάλεπτα :12-15, 05-08, 24-04, 05-12

Σημαντική νίκη για τις κορασίδες μας απέναντι στην ομάδα της Κηφισιάς. Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας διατηρεί τις ελπίδες της για παραμονή στην Α’ κατηγορία. Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα μας εμφανίστηκε με δύο πρόσωπα. Μέτρια στο πρώτο ημίχρονο κατά το οποίο δέχτηκε 23 πόντους και σκόραρε μόλις 17. Στην τρίτη περίοδο όμως με απίστευτη συγκέντρωση στην άμυνα και πλουραλισμό στην επίθεση έκανε ένα επιμέρους σκορ 24-04! Στην τέταρτη περίοδο η Κηφισιά “ξύπνησε” και έκανε την αντεπίθεση της αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να περιορίσει την τελική διαφορά του σκορ στους 7 πόντους. Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και τον προπονητή μας για την σπουδαία προσπάθεια. Επόμενη και κρίσιμη αγωνιστική, το Σάββατο 14/02 εκτός έδρας με τον Εύνικο στις 20:00.
ΓΣΑΠ: Προπονητής : Πλαγιαννάκος
Ανδρικοπούλου, Αναγνώστου, Πλώτα, Μαμαλίγκα, Σφήκα, Καρτάκη, Κανιαδάκη, Μπουρδάρα, Κούκη, Λαχανά.
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ: Προπονητές: Κατρά, Μπίρδας
Γεωργακοπούλου, Σακελλαρίου, Ανεζύρη, Μπαλιούση, Μουστάκα, Καζαντζιόγλου, Παπακωνσταντίνου, Γαλλου, Αλεξάνδρου, Στεργιανού, Γιαχνη, Παναγιωτοπούλου.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ : ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΓΣΑΠ 72-23
Ο χτεσινός αγώνας ήταν ο πρώτος της φετινής σεζόν για τις παγκορασίδες μας. Τα κορίτσια μας μπήκαν φοβισμένα από την αρχή του αγώνα με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ από το  πρώτο δεκάλεπτο με 22-08. Παρόλες τις δυσκολίες φάνηκαν ανταγωνιστικές μόνο στο δεύτερο δεκάλεπτο το οποίο και χάσαμε  με 14-10.
Στο δεύτερο ημίχρονο η κούραση και τα λάθη μας οδήγησαν σε βαριά ήττα με τελικό σκορ 72-23.Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση την Παρασκευή 13/2/2015 εκτός έδρας με το Λαγονήσι.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ: Προπονητής : Χατζηιωαννίδης.
Βλαχοπούλου, Γουργουρινη, Πέππα, Τσούση, Χειλάκη, Καζαγλή, Κυριακάκη, Ντούτσικα, Μπανάκου, Γκουτσούλα, Παλαιολόγου, Τσιρογιάννη.
ΓΣΑΠ: Προπονητής : Χριστοδούλου.
Σφήκα, Ανδρικοπούλου, Χονδροπούλου, Πλώτα, Αναγνώστου, Κατωμέρη, Καρτάκη, Μπουρδάρα, Ξηραδάκη, Ζανίκα Χ., Τσιτρά, Κυριακοπούλου.
ΜΙΝΙ : ΓΣΑΠ – ΣΧΟΛΕΣ ΜΩΡΑΪΤΗ 49-22
Δεκάλεπτα: 16-06, 17-02, 02-06, 14-08.
Άνετη νίκη πέτυχαν οι μικρές μας αθλήτριες με αντίπαλο τις Σχολές Μωραϊτη. Δόθηκε μεγάλος χρόνος συμμετοχής σε όλα τα κορίτσια που έβγαλαν πολύ ωραίες φάσεις, αλλά και ωραίες ατομικές προσπάθειες. Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 15/02 εκτός έδρας με τον Κρόνο Γέρακα στις 19:00.
ΓΣΑΠ: Προπονήτρια: Γιουκάκη
Λούκα, Πλώτα, Κακοσούρη, Γρηγορίου, Μπουντουροπούλου, Κυρκοπούλου, Πανταζή, Καρακατσάνη, Λαχανά, Σαραντάκου.
ΜΩΡΑΪΤΗ ΑΣ ΣΧΟΛΗ : Προπονητής : Χατζατόγλου
Γκίνου, Ρέππα, Καλογήρου, Κωνστανταροπούλου, Πεπελάση, Συργκάνη, Ρόρρη, Δρακοπούλου, Λογοθέτη, Νίκα.