Με την καταμέτρηση να βρίσκεται περίπου στο 23% έχουμε τα ακόλουθα αποτελέσματα σε 19 από τα 82 ε.τ:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjBWwTUtO6Eo7IvuFjkjAQ8S9Yj0qDxNw9JnkSMcXH6wvZ0eCrTjpa1-cH5RV2Fwk7DcxHj_sstZEZVG8B3buuJ2pB7y-w2bW76ihafZ9cGOL-Z7KtR6tMpv6aaLnHjTmw11jYarN-qkfeczqmIdC-o0pyu4iFRGudJjgHM25e5c61g54BlsV-S6cd3tBU/w640-h502/19-82.jpg)
Επίσης σύμφωνα με πληροφορίες η μάχη ανάμεσα σε Μυλωνάκη - Σταθόπουλο είναι πιο έντονη στον Αη Γιάννη που αποτελεί και τη μεγαλύτερη εκλογική περιοχή του Δήμου Αγίας Παρασκευής.
Ο εν ενεργεία Δήμαρχος Βασίλης Ζορμπάς φαίνεται πως θα περιοριστεί στην τρίτη θέση πληρώνοντας μεταξύ άλλων και τον κατακερματισμό της ΝΔ στην Αγία Παρασκευή.