ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  ώρα  19.00 στο Κοντόπευκο
ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟΣ  ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ

gynaikes_gsap1Α. ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΓΣΑΠ - ΗΛΙΟΠΟΥΛΗ 80-45

Δεκάλεπτα: 21-14, 13-12, 24-09, 22-10

Σαρωτική στο β΄ ημίχρονο η ομάδα μας, κατάφερε να ξεπεράσει τη νευρικότητα κυρίως του β’ δεκαλέπτου και να επιβάλλει ολοκληρωτικά το παιχνίδι της, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα σε κανένα σημείο του αγώνα. Όλες έπαιξαν εξαιρετική άμυνα κα είχαν συμμετοχή στο σκοράρισμα. Αναμένουμε την συνέχεια της καλής απόδοσης σε άμυνα και επίθεση στον δύσκολο εκτός έδρας αγώνα με την Ελευθερία Μοσχάτου την επόμενη Κυριακή 6/11 στις 17.00

ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 11, Γκάνια 4(1), Καμμένου 10 (3), Κοντογιάννη 8, Κλείτσα 3 (1), Ψωμά 3, Πολιτοπούλου 19 (3), Τριχά 4, Πετυχάκη 14, Αμίτση 2, Κούκη, Καράμπελα2.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γεραιουδάκης, Στανέλος): Μπότσι 5, Γεωργούση 11 (1), Μηνά, Κολοβού 8, Θεοδώρου 10, Πριόνα 3(1), Λενεδάκη, Καλοπήτα 1, Λεντζάκη 3, Μπακαλέξη 4, Τζέμη, Παππά.

Β. ΝΕΑΝΙΔΕΣ :  ΓΣΑΠ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ:  35-45

Δεκάλεπτα : 8-16, 6-4, 11-9, 10-16

Τη δεύτερή της ήττα γνώρισε η ομάδα των νεανίδων μας στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας, από την ομάδα του Σπόρτιγκ, με το τελικό σκορ να μην αντικατοπτρίζει την διαφορά δυναμικότητας των ομάδων. Η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα στον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τέλος του α΄ δεκαλέπτου με 8 πόντους. Στα επόμενα δεκάλεπτα οι αθλήτριές μας ανέκαμψαν, έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και παρ’ όλη την αστοχία κοντά και μακριά από το καλάθι προηγήθηκαν με 2 πόντους  5 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.  Δυστυχώς ο εκνευρισμός και το άγχος οδήγησαν τελικά στην ήττα! Ατυχείς συγκυρίες ο μικροτραυματισμός της Ε. Γρύλλια που την κράτησε στον πάγκο για το μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου και η αποβολή της με 5 φάουλ στο τέλος του παιχνιδιού, καθώς και η αρκετά προβληματική διαιτησία! Συγχαρητήρια στις παίκτριες και την προπονήτριά τους για την προσπάθειά τους!

Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 7 Νοεμβρίου, με αντίπαλο την ομάδα του Άρη Πετρούπολης (Κλειστό Πετρούπολης, 20:30).

ΓΣΑΠ (Αργυρίου):  Μαμαλίγκα 3 (1), Σφήκα 6, Αμίτση 4( 1) ,Περβανά, Κανιαδάκη 7 (1),  Κούκη 13, Γρύλλια 2, Ζανίκα,
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Δήμου): Σιδέρη 8, Ζυκάι 13 (2), Παρασκευοπούλου, Μακρή, Λέρη 7, Κριμιτζά 5, Δανδουλάκη 12 (2), Κουγιάνου, Γιαννακούλια, Κατσιμπίρη

Γ. ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΟΜΑΔΑ Β: ΓΣΑΠ – Ε.Φ.Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ: 55 - 30

Δεκάλεπτα : 13-08,08-06,23-07,11-09

Δεύτερη νίκη για τα κορίτσια μας στο τουρνουά, απέναντι στην ομάδα του Ζωγράφου. Αν και μόνο στο 3ο 10λεπτο η απόδοση ήταν σύμφωνη με τις δυνατότητες της ομάδας και τη διαφορά δυναμικότητας, εντούτοις, και στα άλλα τρία 10λεπτα η ομάδα μας ήταν μπροστά στα επιμέρους σκορ.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 6/11 στις 11:00 εκτός έδρας με την Α.Ε.Ν.Κηφισιάς στο γήπεδο Δημ.Βικέλας.

ΓΣΑΠ (Χριστοδούλου): Χριστοπούλου, Λαχανά, Κυρκοπούλου, Θεοφάνη, Γάζου, Λούκα, Κωλέτση, Κακοσούρη, Λιλικάκη Λαϊνά, Πλώτα, Χριστοδούλου.
Ε.Φ.Α.Ο.ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Ζαμπακόλας-Αργύρη): Φκιντόνη, Ζίου, Τσαγκαριώλου, Τιβακέλη, Αλιφτήρα, Πατσιατζή, Καστάνια, Μανικάβα, Ξιαφάρη, Μπαλαγιάννη, Παρτάλη.